- 24ω Συναλλαγές317
- 24ω Όγκος3,2 χιλ. $
| Token | Τιμή $ | Ηλικία | TVL | Κεφαλαιοποίηση αγοράς | Συναλλαγές | Όγκος | 5λ | 1ω | 4ω | 24ω | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 0,9995 $ | 256 ημέρες 14 ώ. 46 λ. | 132 χιλ. $ | 110 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | -0.00% | ||
| 2 | 2.286,04 $ | 964 ημέρες 19 ώ. 48 λ. | 79,3 χιλ. $ | 618,7 εκ. $ | 51 | 601 $ | 0% | -0.30% | 0.18% | 0.81% | ||
| 3 | 1,41 $ | 1.170 ημέρες 14 ώ. 30 λ. | 4,3 χιλ. $ | 2,4 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 4 | 0,0008556 $ | 1.191 ημέρες | 4,2 χιλ. $ | 13,5 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 5 | 1 $ | 964 ημέρες 7 ώ. 46 λ. | 3,9 χιλ. $ | 5,5 εκ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 6 | 0,02023 $ | 1.168 ημέρες 9 ώ. 8 λ. | 3,3 χιλ. $ | 20,2 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 7 | 0,01864 $ | 393 ημέρες 17 ώ. 58 λ. | 3,3 χιλ. $ | 2,1 εκ. $ | 9 | 36,24 $ | 0% | 0% | -1.01% | -2.95% | ||
| 8 | 0,001089 $ | 384 ημέρες 11 ώ. 21 λ. | 2,7 χιλ. $ | 109 χιλ. $ | 3 | 6,87 $ | 0% | 0% | -0.08% | -1.59% | ||
| 9 | 1,01 $ | 1.170 ημέρες 11 ώ. 5 λ. | 2,6 χιλ. $ | 1,4 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 10 | 0,7568 $ | 321 ημέρες 17 ώ. 1 λ. | 2,1 χιλ. $ | 1,3 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 11 | 0,02064 $ | 362 ημέρες 11 ώ. 12 λ. | 1,9 χιλ. $ | 21,1 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0.25% | ||
| 12 | 0,053918 $ | 150 ημέρες 7 ώ. 45 λ. | 1,8 χιλ. $ | 391,8 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 13 | 1,01 $ | 1.178 ημέρες 8 ώ. 10 λ. | 1,7 χιλ. $ | 1,4 εκ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 14 | 0,0009986 $ | 340 ημέρες 18 ώ. 46 λ. | 1,6 χιλ. $ | 22,9 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 3.23% | ||
| 15 | 1,03 $ | 1.170 ημέρες 11 ώ. 26 λ. | 1,3 χιλ. $ | 725,24 $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 16 | 0,00005239 $ | 332 ημέρες 18 ώ. 29 λ. | 1,2 χιλ. $ | 24,2 χιλ. $ | 4 | 6,26 $ | 0% | 0% | 0.35% | 0.68% | ||
| 17 | 0,0127 $ | 391 ημέρες 12 ώ. 1 λ. | 1,2 χιλ. $ | 2,4 εκ. $ | 2 | 6,74 $ | 0% | -1.22% | -1.22% | 3.31% | ||
| 18 | 5,45 $ | 1.145 ημέρες 21 ώ. 28 λ. | 1,1 χιλ. $ | 1,6 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
| 19 | 0,03501 $ | 813 ημέρες 17 ώ. 4 λ. | 1 χιλ. $ | 4,5 χιλ. $ | 0 | <1 $ | 0% | 0% | 0% | 0% | ||
Τι είναι το Infusion;
Το Infusion Protocol είναι ένας καινοτόμος αυτοματοποιημένος δημιουργός αγοράς (AMM) που ξεκίνησε στο Base, το δίκτυο Layer 2 της Coinbase. Το ξεχωριστό του χαρακτηριστικό είναι ο μηχανισμός χρονικής συγχώνευσης, ο οποίος επιτρέπει στους παρόχους ρευστότητας να κλειδώνουν τα περιουσιακά τους στοιχεία για καθορισμένες περιόδους, δημιουργώντας «αποδείξιμη ρευστότητα».Αυτό το μοντέλο αυξάνει τη σταθερότητα των συναλλαγών και μειώνει τους κινδύνους που σχετίζονται με τις ξαφνικές αναλήψεις ρευστότητας, ένα κοινό πρόβλημα στις αγορές memecoin. Η προσέγγιση της Infusion διασφαλίζει πιο αξιόπιστη, μακροπρόθεσμη ρευστότητα, ωφελώντας τόσο τους traders όσο και τους επενδυτές. Η ομάδα πίσω από το Infusion περιλαμβάνει έμπειρους επαγγελματίες από κορυφαία έργα DeFi όπως 1inch, Pendle, Harmony, LI.FI και Thorchain. Λίγο μετά την κυκλοφορία του, το Infusion κατέγραψε σημαντικούς όγκους συναλλαγών και συνεργάστηκε με κορυφαία πρωτόκολλα οικοσυστήματος Base, όπως το Seamless. Το σύστημα κατανομής τελών ανταμείβει τους παρόχους ρευστότητας που δεσμεύονται για μεγαλύτερες περιόδους κλειδώματος, ενισχύοντας τη βιώσιμη ανάπτυξη και τη σταθερότητα του οικοσυστήματος.
Δεδομένα σε πραγματικό χρόνο για το Infusion
Από 2 Νοεμβρίου 2026, υπάρχουν 263 ζεύγη συναλλαγών στο DEX του Infusion. Το TVL (Total Value Locked) είναι 565.800,63 $, με όγκο συναλλαγών 3.247,51 $ σε 317 συναλλαγές τις τελευταίες 24 ώρες.
Συχνές Ερωτήσεις
Τι είναι το Infusion;
Το Infusion είναι ένα DEX τύπου Uniswap V2 στο δίκτυο Base, με ρευστότητα “timefused” που ανταμείβει τους χρήστες για το κλείδωμα των LP tokens.
Ποιες είναι οι χρεώσεις συναλλαγών στο Infusion;
Χρεώνει τυπικές χρεώσεις swap. Περίπου 61 $ σε καθημερινά τέλη συλλέγονται και διανέμονται στους παρόχους ρευστότητας.
Ποιο είναι το κύριο χαρακτηριστικό του Infusion;
Timefuse — ένα σύστημα όπου οι LP μπορούν να κλειδώσουν ρευστότητα για καθορισμένες περιόδους για να κερδίσουν μεγαλύτερο μερίδιο τελών και να βελτιώσουν τη σταθερότητα του pool.
Είναι ασφαλές το Infusion;
Ναι. Είναι ανοιχτού κώδικα, ελεγμένο και κατασκευασμένο στο Base χωρίς αναφερόμενες ευπάθειες από την κυκλοφορία.



